elenco Aziende - HOME PAGE -

SEWARD MEDITER косата третман
< HELEN SEWARD BACK

Човекот- боја производи - HELEN SEWARD


SEWARD MEDITER косата третман
SEWARD MEDITER косата третман
   +39 0331 1706328
Download PDF

           Производ видено Visits: 78554 пати

offer/price
The best on the market / Il meglio del mercato
from the factory

SEWARD MEDITER косата третман
SEWARD MEDITER косата третман

REFORCE_MEN
специфично решение за спречување пад
Многу фактори кои влијаат на губење на косата : загадувачи на животната средина, васкуларна, метаболни, нутритивни и поединци. Спречи тоа од паѓање со насочени третмани кои интервенираат на различни нивоа, како што се подобрување на состојбата на скалпот, на пример, го намалува воспалението е да се зајакне ослабената коса влакна.

Линијата се состои од :
DENSIFYNG ЛОСИОН
DENSIFYNG шампон со екстракт арника.

itenesfrdeptruarhybebgcazhcsdaeletfafigaglhihrhuidiwjakoltlvmkmsmtnlnoplroskslsqsvthtltrukvi
contact us
Contattaci Subito
Newsletter
Gossip e News
Beauty Bazar
GLOBENews
E-commerce
Globelife TV - Internet television
Hairfashion Gallery
Beauty News
Hair cafe
Marketing
Hair Collection
 
privacy policy